2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

NOW YOU KNOW - Sandbox (Kanada) 2010

sandbox

 

sandbox

 

sandbox

Snowboard w Kanadzie. Poznaj wyjątkowe góry, w których zawsze jest dużo świeżego sniegu. Poznaj miasta, w których mimo śniegu, najlepiej jeździ się po poręczach i murkach na wysokości pierwszego piętra albo po luźnym drucie jakiegoś ogrodzenia. Wczuj się w bezczeszczenie puchu i potężne rotacje, filmowane z trzech helikopterów. Naucz się jak stylowo niszczyć wspólne mienie. Gotuj się na film, który obnaży twój snowboarding.

 

W Ameryce podobno wszystko jest większe. Największe są na pewno snowparki. Ilu spotkasz słabych riderów w naprawdę potężnych snowparkach? Totalni riderzy, epickie miejscówki, profesjonalne podejście i nieszablonowe umiejętności to gwarancja filmowego sukcesu. Ten sukces to kanadyjska wytwórnia SANDBOX. Być może znasz ich kaski a niemal na pewno ściągałeś ich filmy lata temu, gdy tylko pojawiły się torrenty. SANDBOX to snowboardowe wygi i utalentowani filmowcy. Ich styl to mieszanka filmowej nowoczesności i tradycji w podejściu do natury.

 

Blisko trzydziestu topowych riderów, w wyjątkowych miejscach, z wyjątkowymi trickami i przesłaniem, które skłoni cię do dokarmiania skarbonki. Zaczniesz marzyć o wyprawie do Kanady ale wcześniej zdziwisz się, że ten film powstał tylko dla zabawy.

 

Występują: Brendan Keenan, Rusty Ockenden, Mikey Pederson, Jake Koia, Jake Kuzyk, Andrew Geeves, Logan Haubrich, Rube Goldberg, Nash Lajeunesse, Eric Greene, Nick Brown, Ryan Tiene, Beau Bishop, Dwayne Wiebe, Ryan Hall, Spencer Lajeunesse, Kael Hill, Scot Brown, Steve Cartwright i Cory Gallon.

 

Polską premierę NOW YOU KNOW wspiera dystrybutor słuchawek Skullcandy.

 

Zobacz teaser filmu na YouTube

 

Odwiedź stronę wytwórni: www.sandboxland.com

HOMIES III - Homies (Francja) 2010

homies

Lubisz zajawkowy snowboard? Marzysz o własnym filmie? Tęsknisz do nowej muzyki i chcesz się dobrze zabawić? Zapraszamy na Homies - francuską ekipę, której nowy film otwiera tegoroczny festiwal.

 

Trzy lata temu, po wielu sezonach spędzonych na desce, jeden z bardziej pogresywnych francuskich riderów, Nicolas Droz, postanowił dzielić się swoim doświadczeniem i sposobem widzenia snowboardu, kręcąc filmy. Pomysł ma prosty: podróżować z przyjaciółmi i nagrywać swój snowboarding, zapraszając do kolejnych projektów obiecujących europejskich i amerykańskich riderów. Minionej zimy zaprosił do swojej ekipy dwóch, rozdających karty Polaków: Wojtka Pawlusiaka i Kubę Dytkowskiego.

 

Homies to okazja, by poznać francuski snowboarding i skonfrontować z nim własną zajawkę. Część zdjęć powstała we francuskich i północnoamerykańskich górach, ale najmocniejsze rzeczy dzieją się w mieście. Trzydzieści minut dobrej jazdy, przeplatanej: głupotą, kreatywnością, zabawą, bólem, radością, konsekwencją i na pewno odwagą. Ale nawet trudne tricki na poręczach, mega loty na miniaturowe lądowania czy transfery ponad drzewami, nie wnoszą w to co się dzieje na ekranie, nadmiernego patosu. Homies to konkret - ziomalski snowboard, trick za trickiem. Opakowane w pomysłowe zdjęcia, fajny montaż i kreatywność, która dotyczy nie tylko tego, co się dzieje na śniegu. O skateboardowych korzeniach wytwórni przypomina m.in. sesja Nico Droza w skateparku.

 

Nikt nie wie w czym tkwi magia tego typu filmów, ale jedno jest pewne: lubią je oglądać wszyscy. Znasz pojęcie - francuska muzyka klubowa? Film Homies to coś takiego, tyle że to snowboardowe video.

Fajnie jest móc oglądać Gniazda i Kubę Dytkowskiego w zagranicznej produkcji. Tym bardziej, że stylem i poziomem jazdy mogą imponować nie tylko Polakom. Zresztą tricki Wojtka są w filmie przedstawione jako ostatnie. O czymś to świadczy? Na pewno o tym, że Homies mają świadomość z kim mieli okazję pojeździć.

Występują: Wojtek Pawlusiak, Kuba Dytkowski, Nico Droz, Aymeric Tonin, Frederic Couderc, Morgan Lefaucheur, Pierre Rue, Cedric Giovanola, Benedikt Nadig, Margot Rozies, Chirstian Weber, David Livet, Arthur Girault, Corey Noble, Niels Schack.

Zobacz teaser filmu na YouTube. Odwiedź stronę Homies.

DON'T PANIC - Isenseven (Niemcy) 2010

Gdy dwa lata temu wyświetlaliśmy ich film po raz pierwszy, mało kto potrafił w Polsce choćby przeczytać ich nazwę. W tym roku WSZYSTKIE maile, które do nas wysłaliście i które zawierały pytanie o repertuar, dotyczyły tej niemieckiej ekipy. Przed Państwem Isenseven.

 

Ubiegłorocznym filmem "LET'S GO GET LOST", ekipa z Monachium podsumowała dekadę, jaka upłynęła im na wszystkim tym, co związane jest z kręceniem snowboardowych filmów. Dorobili się przez ten czas własnego stylu i dziś ich logo stało się synonimem nowoczesnej kreatywności. Są jak agencja reklamowa, która robi produkty totalne i... nie bierze za nie pieniędzy. Dlaczego więc je nagrywa? Odpowiedzi szukaj w ich najnowszym projekcie, DON'T PANIC.

 

Nie pękaj. Tak, nie peniaj! Czemu się spinać, przecież wszystko gra. Don't panic. Zaraz będzie zima, jeszcze chwila, wytrzymasz. Nie wytrzymasz? Zacznij się do niej przygotowywać. Wymyśl swoje nowe tricki i naucz się ich w domu. Zacznij mówić o snowboardzie, zacznij o nim śnić, mazać o nim na ścianach. I zobacz film, który da ci inspirację, a przy tym niezauważalnie zachwyci.

 

Isenseven mają topowych riderów, wyjątkowe pomysły na ujęcia, perfekcyjną postprodukcję, wrażliwość na piękno i do tego potrafią te składowe idealnie wyważyć. Ich filmy są jak kolorowa impreza, na której nie masz czasu się nudzić, bo z każdej strony atakują cię nowe bodźce.

isenseven
isenseven

Dodaj do tego świetną muzykę, która jest czymś więcej niż tylko ilustrującym tłem i doświadczaj snowboardu w postaci potężnych tricków, błyskających świateł, jaskrawych kolorów, całej masy snowboardowych osobistości, okularów laservogel i wszystkiego, co tylko może służyć podsyceniu zajawki.

 

DON'T PANIC powstawał w europejskich resortach, kalifornijskich parkach, zaśnieżonych niemieckich i skandynawskich metropoliach, rosyjskich gettach i w różnych innych: inspirujących, zwariowanych, pięknych, brzydkich, zwykłych i niecodziennych miejscach. Spotkasz w nim nowe postacie oraz tych riderów, których najbardziej lubisz oglądać.

Isenseven po raz kolejny sprostali oczekiwaniom i prezentują film, który wypełnia serca wzruszeniem. Oglądanie snowboardowego filmu nie musi sprawiać, że płaczesz. Ale dobrze, jeśli po takim filmie masz na rękach gęsią skórkę a na plecach ciarki.

Nową snowboardową dekadę otwierają znane twarze: Fredrik Evensen, Christophe Schmidt, Ludwig Lejkner, Fips & Tobi Strauss, Alex Tank, Tom Klocker, Marco Smolla.

Przygotuj się również na nowe twarze w ekipie: Colina Freia & Davida Bertschingera Karga ze Szwajcarii, austriacką piłkarską maszynę- Benny'ego Wetschera, norweskiego wikinga- Sindre Iversena, włoskiego supermodela- Simona Grubera, szkockiego baravehearta- Gary'ego Greenshieldsa oraz norweskiego superdziecko- Gjermunda Bratena.

 

O każdym kto robi filmy tak długo, mozna powiedzieć że inspiruje innych twórców. W przypadku tej ekipy, owo stwierdzenie jest jednak szczególnie uzasadnione. Nie znasz ISENSEVEN? Zmień to i zmień swój snowboarding na lepszy!

 

Odwieź stronę ISENSEVEN

Zobacz teaser filmu na YouTube

isenseven

 

VOL 4 - Heart Films (Japonia) 2010

heart films

Nie daj się nabrać gdy słyszysz, że prawdziwy snowboard to katowanie zardzewiałej rurki pod blokiem. Nie daj sobie wmówić, że jeśli nie skaczesz w snowparku na największej linii skoczni, nie czujesz snowboardowej zajawki. Bądź sobą i snowboard niech będzie taki, jaki TY chcesz żeby był. Reszta jest nadmuchaną pozą sfrustrowanych wariatów!

 

Japończyk Tadashi Fuse odszedł z Butrona, mimo iż był jedną z najbardziej charakterystycznych twarzy tej marki. Uwielbiał ich sprzęt i dostawał więcej, niż mógł sobie kiedykolwiek wymarzyć. Jednocześnie czuł, że jego miłość do snowboardu wypala się: za każdym razem, gdy dział marketingu organizował mu sesję zdjęciową, albo gdy jechali na obowiązkową sesję video, do kolejnego wielkiego filmu.

 

Tadashi założył HEART FILMS, by wspólnie z przyjaciółmi realizować własną wizję tego sportu. Jego przesłanie opisują takie słowa: rób to, co sprawia ci przyjemność, baw się i pamiętaj, że niczego nie musisz! HEART FILMS zrealizowali cztery filmy i w każdym z nich dawali upust swojej fascynacji jazdą poza trasą. Traktować teren, jak wielki snowpark, odkrywać nowe miejsca, szukać innych możliwości zjazdu i rejestrować wyjątkowe linie - to dla emocji znacznie więcej, niż oglądać nawet największe skocznie i najtrudniejsze rotacje.

 

HEART FILMS, mimo iż filmują ponadprzeciętnych riderów, zwracają się w swoich obrazach do szerokiej widowni. Ukazują snowboarding jako pasję, która może być udziałem każdego. Nie musisz być PRO, żeby doświadczyć cudu natury; bez niedopałków, plastiku, metalowych konstrukcji. Naturalny snowboard w głębokim śniegu jest piękny!

 

Tegoroczny film pokazuje snowboardową ewolucję przyjaciół Tadashiego i opowiada o najbardziej malowniczych górach Japonii i Kanady. Zaprasza na przygodę w czymś wyjątkowym, w skali całego świata: w puchu, jakiego nie doświadczysz w żadnej z miejscówek Europy. Załóż plecak, przypnij deskę i zjedź z trasy. Będziesz tylko ty i śnieg. Dotknij swojej wrażliwości i zbliż się do absolutu

YES. to nowa snowboardowa marka, którą zobaczysz w filamch HEART FILMS. Nie chcą być numerem jeden, a jedynie alternatywą, powstałą przy inspiracji kilku doświadczonych riderów.

W filmie występują: Tadashi Fuse, JP Solberg, Akifumi Hiraoka, Takafumi Konishi, Futa Adachi, Yutaka Muraki, Tomohide Inoue, Yuta Watanabe, Romain De Marchi, Kazuumi Fujita i inni.

Odwiedź stronę HEART FILMS, zobacz teaser filmu na YouTube.

Szukasz nowego sprzętu: zobacz co oferuje ci marka YES.

 

WITNESS THE SICKNESS - Flow Snowboarding (USA) 2010

Kiedy obejrzysz naprawdę dobrze zakręcony snowboardowy film, możesz powiedzieć o nim, że był sick - chory. Tak samo powiesz o kolesiu, który na największej skoczni robi podwójnego backflipa, albo ciśnie raile z przypiętą do deski tylko jedną nogą. FLOW wie, że lubisz dobre filmy! Nakręcił więc „Wittness The Sickness”. Podkręcał swoich najlepszych riderów i dokumentował ich szaleństwo.

 

Chory był już początek sezonu i wyprawa do Japonii. To tak, jakby przenieść się nagle do innego świata i już na starcie dać z siebie wszystko. Tam nawet śnieg jest inny! Podkręcona zajawka miała zaprocentować w dalszej części zimy.

 

Igrzyska Olimpijskie: Scotty Lago zdobywa brązowy medal w halfpipe ale chore media jarają się nie stylem, w jakim tego dokonał, ale tym jak świętował życiowy sukces (słynne zdjęcie dziewczyny, która klęczy i ssie jego medal). I jeszcze jibby w Minnesocie - najlepsze jakie możesz sobie wyobrazić.

 

FLOW SNOWBOARDING we współpracy z Rubbish, Matador i NXTZ prezentuję kolejną epicką opowieść o jednej z najfajniejszych rzeczy, jaka może ci się w życiu przydarzyć: o snowboardzie. Zdjęcia kręcono przez cały rok i pokazują to, co czyni tę markę wyjątkową.

 

Mając wiązania flow nie siadasz na śniegu. Na mrozie nie urwie ci się pasek, ani nie zatnie pompka. Oczywiście może ci się stać coś innego, ale na pewno nie doświadczysz typowych snowboardowych defektów.

 

Flow jest dla indywidualistów! Jesteśmy inni. I albo to zaakceptujesz, albo wracaj na narty. Baw się dobrze oglądając ten film w kinie. A co ważniejsze: IDŹ NA DESKĘ!

 

W filmie wystepują: Scotty Lago, Tim Humphreys, Jeremy Thompson, Scot Brown, Sarka Pancochova, Brandon Reis i inni.

 

Zobacz teaser filmu na YouTube

 

Odwiedź stronę Flow Snowboarding

 

 

 

AT EQUILIBRIUM - Rene Eckert/Blickinsfreie (Niemcy) 2010

 

Od czterech lat niemiecki twórca Rene Eckert przemierza zimą wschodnią Europę w poszukiwaniu wyjątkowych historii, dokumentujacych fenomen snowboardu. Fascynują go lokalni herosi, którzy pomimo braku profesjonalnego zaplecza i wsparcia sponsorów, decydują się na poświęcenie znacznego wycinka swojego życia górom i desce.

 

Ich wybory nie są dyktowane chłodną kalkulacją, nie wpisują się w koncepcje sportowych karier czy biznes planów, przewidzianych na lata. Są spontaniczne, często irracjonalne, dyktowane potrzebą serca. Filmy Blickinsfreie, mimo iż całkowicie różne od dominującego dziś w snowboardowej kinematografii trendu, cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sympatią widzów w całej Europie. Opowiadają o nas: skromnych, anonimowych, zwykłych-niezwykłych. Opowiadają o marzeniach, lękach, radości, przeciwnościach losu. I o miłości do snowboardu.

 

Tegoroczny film, AT EQUILIBRIUM dokumentuje wyprawę do Bułgarii i skupia sie na ludziach, którzy kreują snowboardową historię tego miejsca. W podróż do Bułgarii Rene wyruszył w towarzystwie zaprzyjaźnionych pro- riderów z siedmiu europejskich krajów. Zobaczysz w nim więc duże nazwiska i perfekcyjnie wylądowane, trudne tricki. Ale to śnieg jest przyczyną tego obrazu. Śnieg i związane z nim poczucie równowagi. Dlatego zobaczysz też, szerzej nieznaną, bułgarską scenę snowboardową i snowboardowe abecadło.

Jeśli lubisz filmy, ktore zapadają w pamięć na dłużej i zdjęcia, które elektryzują. Jeśli do tego szukasz ciekawych historii, z którymi potrafisz się utożsamić i porażającej muzyki, która kreuje, to AT EQUILIBRIUM jest dla ciebie. Jest przy tym EKWILIBRYSTYCZNĄ próbą pogodzenia: zachodniego profesjonalizmu ze wschodnim, emocjonalnym stylem życia oraz bezkompromisową witalnością.

Zobacz nowy film BLICKINSFREIE w kinie i przygotuj się na obraz, zdaniem autora: z całego cyklu i pod każdym względem, najlepszy. Odwiedź stronę Eckerta i zobacz poprzedne części, dokumentujące snowboardową scenę w Polsce, Słowacji i Rumunii.

Film powstał przy wsparciu polskiego brandu, Contract Snowboards. Wystepują w nim między innymi: Gigi Ruf, Marc Swoboda, Darek Bergman, Dany Larsen, Thomas Franc oraz Polacy: Michał Ligocki i Jakub Honcz.

Zobacz teaser filmu na YouTube

Odwieź stronę Rene Eckerta www.blickinsfreie.de

 

HOOKED - Pirate Movie Production (Austria) 2010

Pirates Movie Production

Piraci znów dokonali abordażu! Zdobyli jeszcze większy statek i wyruszają po kolejną przygodę. Krajobraz, jaki pozostawiają po sobie zawsze jest taki sam: podekscytowane kobiety, przygryzający wargi mężczyźni i oszołomieni strażnicy, którzy po raz kolejny dali się wystrychnąć na dudka.

 

"Hooked" to jedenasty film w dorobku słynnej austriackiej ekipy, od początku wiernej analogowemu traktowaniu zimowej kinematografii. Taśma filmowa i manualna kreatywność to coś, co wyróżnia ich warsztat w natłoku mniej lub bardziej amatorskich produkcji video, zalewających dzisiejszy internet.

Od jedenastu lat, najlepsi riderzy Europy jednoczą się pod wspólną banderą i przemierząją kontynenty, by plądrować najciekawsze snowboardowe miejscówki. Każdy z nich ma swoj styl. Gdy się spotykają, rozdają karty: efekty tych wypraw, to najbardziej pożądane filmowe produkcje, gwarantujące stuprocentową zajawkę wszystkim, którzy nie mogą się doczekać zimy.

 

Dobre filmy snowboardowe wcale nie powstają po to, by promować produkty sponsorów. Nie powstają też po to, żeby promować sam snowboarding. Myślę, że rozumiesz tę przenośnię: ludzie nie dlatego jeżdżą, bo mają narty czy snowboard. Ale mają snowboard, bo chcą jeździć, skakać i fruwać. Dlaczego więc powstają filmy snowboardowe? To tak samo, jakby spytać: dlaczego TY jeździsz? Potrafisz dać odpowiedź ale czujesz, że sama odpowiedź to za mało.

 

Nie krzycz! Usiądź w fotelu i znajdź w "HOOKED" impuls do własnego rozwoju. Najlepszy, jaki możesz sobie wyobrazić.

 

Wkrótce po premierze w kinie, HOOKED ukaże się na DVD, wzbogacony o 100-stronicowy art-book, w którym znajdziesz prace inspirowane zimą, snowboardem i dorobkiem Pirate Movie Production.

 

W filmie wystepują: Halldor Helgason, Marco Feichtner, Gigi Rüf, Danny Larsen, Björn Hartweger, Hans Ahlund, Arthur Longo, Kalle Ohlson, Sani Alibabic, Teo Konttinen, Tyler Chorlton, Juuso Laivisto, Stephan Maurer, Stian Solberg, Gulli Gudmundsson, Erik Botner, Gerome Mathieu, Eiki Helgason, Elias Elhardt i inni.

Pirates Movie Production

 

Zobacz teaser filmy na YouTube, odwiedź stronę Pirate Movie Production.

 

Zobacz jakie filmy wyświetlaliśmy podczas poprzednich edycji WIML: 2014 2013 2012 2011 2009 2008

 

sponsor gŁÓwny:

 

supersklep  

ZAPRASZAJĄ:

             
 

nagrody fundujĄ:

dc roxy flux stepchild airhole
reebok quicksilver monolith