2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

READY TO... - Metal Eagle Productions (Polska) 2008

mep - ready to

 

 

 

To niemozliwe, że w polskich realiach powstają filmy MEP (Metal Eagle Productions). A już zupełną tajemnicą jest to, jak mogą powstawać na tak wysokim poziomie.

 

Tegoroczny film zamyka trylogię małych krokow ekipy z Zakopanego. Dwa lata temu była rozgrzewka ("Warm up"), w ubiegłym roku stawiali nieśmiałe kroki ("step by step"), dziś wiedzą, że są gotowi ("Ready to..."). Ich nowy film to prawdopodobnie jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tej jesieni.

 

MEPOM udało się zebrać wokół siebie najlepszych polskich riderów i sfilmować ich w najciekawszych miejscach zimowej Europy.

 

"Ready to" to zaproszenie do wyjścia na stok, ale bądź pewny jednego: gdy tylko film się skończy, ty zaczniesz szukać snowboardowych miejscówek w pobliżu kina, przystanku czy swojego domu :)

Film zatyka usta malkontentom i leczy z kompleksu "polskości". W każdym innym kraju jego bohaterowie byliby masowymi idolami młodzieży i zarabialiby krocie w komercyjnych reklamach. Poziom polskiego snowboardu miażdży! Ktoś kto nie widział najlepszych polskich PRO riderów na śniegu, nie wie czym jest radosny, zajawkowy snowboard. A warto.

W filmie występują: m. in.: Wojtek Pawlusiak, Michał Ligocki, Kuba Dytkowski, Wojtek Pająk, Bartek Rusin, Tomek Wolak, Marcin Kordek, Kuba Pawlikowski, Marek Sasiadek, Radek Koźlik, Kuba Szkaradek, Mateusz Zielonka, Tomek zielony, Radek Cząstkiewicz, Kuba Skrzypkowski i inni..

 

TEENAGE LOVE GRAFFITI - Isenseven (Niemcy) 2008

Kolejnych kilkadziesiąt dni spędzonych na słońcu i w puszystym śniegu. Nocne sesje w dużych miastach, wyprawy w najciekawsze zimowe rejony świata i kilka kontuzji.

 

Od siedmiu lat ekipa przyjaciół z Monachium zaskakuje nowatorskim podejściem do filmowania snowboardu. Przez ten czas wyrośli na największy producencki team Niemiec, który dziś wyznacza trendy europejskiej zimowej kinematografii.

 

Isenseven skupiają wokół siebie najlepszych niemieckich, austriackich i skandynawskich pro- riderów. Ich styl to mix kreatywności, pasji, miłości do muzyki i lekko ironicznego podejscia do snowboardowego lansu. "Teenage Love Graffiti" to potężny ładunek tego, co zimą kochamy najbardziej: skakania, fruwania, lądowania, jibbów, grindów, bonków, świeżego śniegu, fajnych miejscówek, dziewczyn i wypasionych drinków.

 

Od dnia kiedy nasi zachodni sąsiedzi w lokalnym skate shopie sprzedali swój pierwszy amatorski film, minęły już wieki. Dziś w kolejce do filmowych guru ustawiają się największe zimowe marki. "Teenage Love Graffiti" to freestyle'owe portrety naszych zachodnich sąsiadów, których na żywo mogą oglądać nieliczni.

 

isenseven - teenage love graffiti

W filmie wystepują m.in. Erik Botner, Michi Zirngibl, André Kuhlmann, Christophe Schmidt, Torgeir Berre, Fredrik Evensen, Ethan Morgan, HC Bergheim, Joonas Mustonen, Peter König, Ludwig Lejkner, Tobi Strauss, René Schnöller, Xaver Hoffmann i Fipse Strauss.

Strona Isenseven: www.isenseven.de

 

NO CORRECT WAY - Rome Snowboards (USA) 2008

Rome SDS - No correct Way

Nie ma właściwego sposobu na dobrą zabawę. Nie ma właściwego by robić progres. Nie ma jednego by wyrazić swój styl. Nie ma właściwego sposobu by podróżować. Nie ma jednego, właściwego sposobu zajeżdżania dechy.

 

Po całym sezonie filmowania i długich nocach składania materiału ruszamy: ROME SDS i Kids on Shred Productions mają zaszczyt ogłosić premierę swojego drugiego filmu zatytułowanego... tak jest: "No Correct Way"

 

ROME SDS po raz kolejny organizuje zamach na mózg snowboardu: każdego typu, o każdej porze i w każdym miejscu. Realizuje go w swoim unikalnym stylu: nieskrępowanych niczym przyjaciół, z których każdy ma lepszy od poprzedniego sposób na to, by się zabawić. "No Correct Way" to wielka wyprawa magicznym autobusem ROME i zima w unikatowym wydaniu filmowych sesji, realizowanych od Rumunii, przez całe Stany Zjednoczone, po Whistler.

 

Snowboard jest tak różnorodny, jak każdy z nas. ROME SDS pokazuje snowboard jako zabawę, koncentrując się na tym, co każdy z osobna uważa za fajne.

 

 

W filmie wystepują m.in. Bjorn Leines, Marie-France Roy, Marius Otterstad, LNP, Jesse Fox, Eiki Helgason, Max Legend, Yan Dofin, Will Lavigne, John Foy, Casey Neefus i Greg Bokenkamp.

Strona ROME SDS: www.romesnowboards.com

 

OVER SEAS - Pirate Movie Production (Austria) 2008

Piraci po raz kolejny wciągają kotwicę i podnoszą żagle, by zabrać widzów na szaloną wyprawę dookoła świata. Przybywamy z pokojem - twierdzą, ale trudno w to uwierzyć.

Najlepsi mogą sobie pozwolić na fanaberie: ekipa z Tyrolu (Austria) od dobrych kilku lat z powodzeniem realizuje autorską wizję filmowania snowboardu, unikając przy tym jak ognia komputerowych tricków i animacji. Z prostej przyczyny, mówi Florian Eckhardt, jeden z hersztów pirackiej przygody: prawdzwe międzyludzkie relacje mogą powstać jedynie w harmonii z naturą, a ta nigdy nie jest cyfrowa.

Wyobraź sobie potężną skocznię motocrossową, powiększ dwukrotnie i usyp ze śniegu z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Na miejsce dostań się helikopterem. Wyobraź sobie snowpark zbudowany w lesie i przysypany tonami świeżego sniegu. Wyobraź sobie nocną sesję na osiedlowych poręczach, powyginanych tak, że problemy z nią miałby niejeden twoj kumpel jeżdzący ostro na rolkach. Wyobraź sobie jeszcze więcej, włącz głośno najlepszą muzykę i przejedź to wszystko na desce w 40 minut. Niemożliwe? Dasz radę!

"Overseas" to powrót do snowboardowych korzeni, zarejestrowany na kultowej dla filmu taśmie 16mm.Kultowe tricki w niespotykanych ujęciach i mnóstwo rzeczy sfilmowanych po raz pierwszy w historii. Piraci rządzą i spróbuj pisnąć choć słowo...

Pirate Movie Production - Over Seas

 

W filmie występują m.in.: Gigi Rüf, David Benedek, Jocki Köffler, Dan Brisse, Björn Hartweger, Mike Casanova, Teo Konttinen, Lukas Golller, Marko Grilc i inni.

www.pirate-movie-production.com

 

IT'S ALWAYS SNOWING SOMEWHERE - Burton (USA) 2008

Burton - It's always snowing somewhere

Gdzieś zawsze jest śnieg, mowi w swoim najnowszym filmie największa snowboardowa manufaktura, Burton.

"It's always snowing somewhere" to dwuczęściowy film o snowboardzie i o ekipie najlepszych na świecie riderów, przemierzających w poszukiwaniu zimy północną i południową półkulę. Od Alaski po Argentynę, w najlepszych i najdziwniejszych snowparkach, w potężnych masywach górskich, w puchu, na poręczach i naturalnych skoczniach.

Największe snowboardowe nazwiska, niespotykana różnorodność, najlepszy snowboard w wykonaniu dziewczyn i... dzieciecego teamu BURTONA. BURTON zaskakuje każdego roku i tego spodziewajmy się w nadchodzącym sezonie.

W filmie wystąpili wszyscy Wielcy, wliczając w to taki nazwiska jak: Shaun White, Jeremy Jones, Terje Haakonsen, Gigi Rüf, JP Solberg, Heikki Sorsa, Nicolas Müller, Tadashi Fuse, Frederik Kalbermatten, Jussi Oksanen, DCP, Mads Jonsson, Trevor Andrew, Natasza Zurek, Keegan Valaika, Kevin Pearce, Danny Davis, Kazuhiro Kokubo, Mikkel Bang, Mikey Rencz, Peetu Piiroinen oraz wspominany the Smalls Team.

 

W listopadzie 2008 do sklepów trafi PODWÓJNE, równie wyjątkowe wydawnictwo DVD.
www.burton.com


WABI SABI - Summit (Japonia) 2007

Wszyscy widzieliśmy w filmach snowboardowych wyprawy międzynarodowych teamów do Japonii. Tutaj w Japońskie góry zapraszają nas autochtoni: Yoji i Yuya wraz z kilkunastoosobową załogą SUMMIT SNOWBOARDS.

 

Wabi Sabi 2007/2008 to pierwsza produkcja ekipy z Hokkaido. Bez silenia się na nowatorstwo w ujęciach i montażu, bez gorączkowego poszukiwania sponsorów, bez ostrej selekcji nakręconego materiału. Ich wizja snowboardu jest tak rasta i tak naturalna, aż boli.

 

Można pokazywać snowboard tak, jak robią to najwięksi. Można szukać swojej drogi i inspirować naśladowców. Można zdać się na modę, starać się ominąć lub wyprzedzić. Można pozostać sobą i rozwijać się w kierunku, który się uważa za słuszny. Wszystko można i miejsca jest dla każdego dosyć.

 

Wyświetlamy ten film, żeby Was zachęcić do nagrywania na desce siebie. Nie trzeba postprodukcji na Macu, żeby film był fajny. Wabi Sabi to udowadnia ! I dodaje taką sekcję butterów (tricków na płaskim), że każdy PROs spuszcza głowę.

 

Chcesz zobaczyć jak trudno jest się nauczyć nowego tricku ? chcesz zobaczyć jak łatwo można większości tricków nauczyć swoich przyjaciół ? Punkowałeś ? Wiesz co to znaczy DIY ? To pewnie film dla Ciebie.

summit - Wasabi Sabi

 

 

 

Zobacz jakie filmy wyświetlaliśmy podczas poprzednich edycji WIML: 2009 2010 2011 2012 2013 2014

sponsor gŁÓwny:

 

supersklep  

ZAPRASZAJĄ:

             
 

nagrody fundujĄ:

dc roxy flux stepchild airhole
reebok quicksilver monolith